• #PONIEDZIAŁEK

• Alicja, jedna z głównych bohaterek powieści ,,Dzika’’ Małgorzaty Karoliny Piekarskiej, to nastolatka, która przeprowadza się do swojej babci mieszkającej w Warszawie. Przyjeżdża z bagażem trudnych doświadczeń – w poprzednim miejscu zamieszkania dokuczano jej, ponieważ jest mulatką. Niestety okazuje się, że w dużym, nowoczesnym mieście Alicję spotykają podobne przykrości – jest obrażana przez niektórych sąsiadów, zarówno jej rówieśników, jak i dorosłych. Na szczęście w szkole poznaje Rafała. Chłopak patrzy na nią zupełnie inaczej. Od początku dziewczyna wydaje mu się być bardzo ciekawą osobą. Po pewnym czasie udaje mu się namówić ją, by dołączyła do miejscowej drużyny harcerskiej. Członkostwo w drużynie staje się dla Alicji początkiem wielu nowych przyjaźni i… detektywistycznej przygody.

Tę bogato ilustrowaną opowieść o szacunku dla odmienności, przyjaźni i problemach współczesnych nastolatków polecamy uczniom od klasy szóstej.