• Rada Rodziców jest społecznym organem reprezentującym Rodziców wszystkich uczniów szkoły.

W skład Rady Rodziców wchodzą przedstawiciele poszczególnych oddziałów wybierani demokratycznie na pierwszym zebraniu w każdym roku szkolnym.

Kadencja Rady trwa jeden rok, a miejscem spotkań jest budynek szkoły.

Celem funkcjonowania Rady jest współpraca z Dyrektorem Szkoły, Radą Pedagogiczną, Samorządem Uczniowskim oraz innymi organizacjami działającymi w szkole

Rada między innymi zatwierdza program wychowawczo-profilaktyczny; opiniuje: działalność organizacji funkcjonujących na terenie szkoły, awanse zawodowe nauczycieli, projekt planu finansowego szkoły; deleguje  przedstawicieli do komisji konkursowej wyłaniającej kandydata na stanowisko dyrektora.

Rada gromadzi fundusze z dobrowolnych składek rodziców, którymi wspiera działalność dydaktyczno - wychowawczą szkoły, w tym oddziałów przedszkolnych, oraz współpracę ze środowiskiem lokalnym (dofinansowanie sprzętu, pomocy dydaktycznych, nagród dla uczniów za wyniki w nauce, udziałach w konkursach organizowanych na terenie szkoły, wycieczek, upominków świątecznych, festynu z okazji Święta Szkoły itp.).

SKŁAD RADY RODZICÓW W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Prezydium Rady Rodziców:

1. Paulina Turek – Przewodnicząca Rady Rodziców

2. Alicja Marcula – Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców

3. Ewelina Trela-Mazurek – Skarbnik Rady Rodziców

4. Anna Tomf-Sarna - Sekretarz Rady Rodziców

5. Magdalena Krajewska – Członek Rady Rodziców

Komisja Rewizyjna Rady Rodziców:

1.Magdalena Bederska - Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Rady Rodziców

2.Barbara Gałdzińska-Calik – Sekretarz Komisji Rewizyjnej Rady Rodziców