• WOLONTARIAT SZKOLNY

Zapraszamy do wsparcia działań

Wolontariatu Szkolnego!

Szkolne Koło Wolontariatu jest inicjatywą skierowaną do uczniów, którzy chcą służyć najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby innych, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym, oraz wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne, kulturalne oraz na rzecz zwierząt.

Szkolne Koło Wolontariatu działa na terenie szkoły pod nadzorem Dyrektora i włącza się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywno- opiekuńczo –wychowawczą, prowadzoną przez szkołę i związane z nią organizacje samorządowe jak równie pozarządowe.

Opiekę nad Kołem sprawują wyznaczeni przez Dyrektora Szkoły nauczyciele, którzy zajmują się sprawami organizacyjnymi Koła, a także są  łącznikami między uczniami a Dyrektorem Szkoły.