• Świetlica szkolna

• Świetlica Szkoły Podstawowej nr 93 w Krakowie otwarta jest codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.00 – 17.00 wyłączając okres wakacyjny, kiedy to świetlica jest nieczynna. Uczęszczają do niej uczniowie klas I - IV, w wyjątkowych przypadkach uczniowie klas starszych. Opiekę nad dziećmi sprawują wykwalifikowani wychowawcy. Dzieci uczęszczające do świetlicy mają możliwość brania udziału w zajęciach:

• integracyjnych
          • plastycznych
          • ruchowych ogólnorozwojowych
          • sportowych na boisku i holu szkolnym
          • czytelniczych w bibliotece szkolnej
          • technicznych i papieroplastycznych.
          • dydaktycznych- zabawy słowne ćwiczenia w poprawnym czytaniu, rebusy, krzyżówki, zgadywanki itp.
          • zajęciach z wykorzystaniem środków audio-wizualnych znajdujących się w świetlicy.

Szczególną uwagę zwracamy na:

• organizowanie opieki, pomocy w nauce, tworzenie warunków do nauki własnej, przyzwyczajanie do samodzielnej pracy;
          • organizowanie gier i zabaw ruchowych, mających na celu prawidłowy rozwój fizyczny;
          • odkrywanie i rozwijanie zainteresowań;
          • stworzenie warunków do uczestnictwa w kulturze, organizowanie kulturalnych rozrywek, kształcenie nawyków kulturalnego życia codziennego;
          • upowszechnianie zasad kultury zdrowotnej, kształtowanie nawyków higieny
            i czystości oraz dbałości o zachowanie zdrowia;
          • rozwijanie sielności i samorządności;
          • współdzinie z nauczycielami, rodzicami oraz instytucjami społecznymi;

Wychowankom świetlicy udzielana jest też indywidualna pomocw odrabianiu zadań domowych. Wychowankowie biorą udział w konkursach plastycznych organizowanych przez szkołę i inne instytucje. Każde zajęcia prowadzone w świetlicy zawierają treści wychowawcze i dydaktyczne, które wychowankowie mogą wykorzystać w życiu codziennym.

Wychowawcy świetlicy :

• Urszula Ćmielowska