• #CZWARTEK

• Dzisiaj polecamy ,,Cudownego chłopaka’’, książkę napisaną przez R. J. Palacio.

Głównym bohaterem i zarazem jednym z narratorów powieści jest dziesięcioletni August – dowcipny i bardzo inteligentny chłopiec, który do czwartej klasy uczył się w domu, ponieważ z powodu zmutowanego genu urodził się ze zniekształconą twarzą. Zanim chłopiec skończył dziesięć lat, musiał przejść kilkadziesiąt operacji. Rodzice nie posyłali go do szkoły ze względów zdrowotnych, a także obawiając się odrzucenia ze strony rówieśników. Wreszcie przyszedł dzień, w którym podjęli decyzję – August powinien pójść do szkoły.

Chłopiec wyrusza do nieznanej sobie rzeczywistości z wieloma obawami. Czy inni uczniowie zaakceptują jego odmienny wygląd? Czy nie stanie się pośmiewiskiem? Jak poradzi sobie w prawdziwej szkole? Czy znajdzie przyjaciół? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w książce!

PS Polecamy także filmową wersję tej historii. J
          PS 2 Klikając ten link, możecie posłuchać fragmentu powieści: https://www.youtube.com/watch?v=eLkO0-c0Nco