• Balet

• Edukacja Artystyczna Dzieci od 2009 roku zajmuje się prowadzeniem zajęć baletowych dla dzieci i młodzieży na terenie Placówek Oświatowych.

W 2013 roku została wpisana do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Krakowa.

Nasza misją jest rozpowszechnianie baletu zarówno wśród dziewczynek jak i chłopców.

Pragniemy dzielić się swoją pasją do tańca klasycznego stwarzając najmłodszym możliwości wszechstronnego rozwoju.

Oferta programowa została przygotowana tak aby dzieci czerpały z niej jak najwięcej walorów artystycznych. Oprócz lekcji baletu organizujemy wspólne wyjścia do teatru, opery czy filharmonii.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również konkursy plastyczne, które przygotowujemy dla naszych uczniów. Nasze działania pozwalają na poznanie tańca klasycznego nie tylko w praktyce, ale też w teorii.

Dodatkowo zachęcamy dzieci do uczestnictwa w konkursach, festiwalach i przeglądach tanecznych.

Zwieńczeniem całorocznej pracy naszych uczniów sq Koncerty Baletowe, podczas których prezentują swoje umiejętności na dużej scenie.

Zarówno mali adepci baletu jak i ich najbližsza rodzina czekają z niecierpliwością na to wydarzenie.

Koncerty na stałe wpisały się na kulturalną mapę Krakowa, a w 2014 roku zostały nagrodzone w konkursie portalu Czas Dzieci statuetką Złotego Słonecznika w kategorii "Ruch" i tym samym uznane za najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w Krakowie.

Lekcje baletu odbywają się dwa razy w tygodniu po 1,5h (grupy szkolne) i po Th (grupy przedszkolne) na terenie placówek oświatowych.

W autorskim programie nauczania znajduje sie zarówno cześć praktyczna (balet, elementy rytmiki, tańców ludowych rozciąganie), jak i materiały dotyczące teorii tańca klasycznego oraz zadania plastyczne.

Po pierwszym semestrze nauki organizowana jest lekcja otwarta, w trakcie której można dokonać sio jaki wpływ na rozwój dziecka ma balet.

Jest to również niesamowita okazja do zaobserwowania postępów dzieci.

Korzyści jakie daje lekcje baletu są nieocenione!

Taniec klasyczny doskonale kształtuje koordynację ruchową ciała, powieksza zakres pracy poszczególnych jego części oraz pomaga zwalczyć wady postawy.

Balet rozwija emocjonalnie, uwrażliwia na poczucie piękna i estetyki, wpływa na kulturę osobistą dziecka.

Uczy również partnerstwa, pracy w grupie, a dzięki publicznym występom wzmacnia poczucie pewności siebie.

Ponadto dzieci nabierają nawyku delikatnego i płynnego poruszania się.

Muzyka klasyczna, przy której w trakcie lekcji wykonywane są ćwiczenia, wzmacnia pamięć, wyobraźnię przestrzenną oraz logikę.

KONTAKT:

Zespół Edukacji Artystycznej Dzieci

info@edukacjaartystyczna.pl

• Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony:

• Zapraszamy na nasz fanpage na FB: