• Misja biblioteki szkolnej

• Misją Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 93 w Krakowie im. Lucjana Rydla jest nade wszystko zaszczepienie młodym ludziom potrzeby czytania.

Dlatego pierwszym jej zadaniem jest wyszukiwanie i dostarczanie wartościowej, chętnie czytanej literatury,
          która zainteresuje, zaspokoi ciekawość świata i będzie wsparciem dla procesu kształcenia.

Drugim zadaniem jest wskazywanie na przydatną w życiu umiejętność samodzielnego korzystania
          z zasobów literatury popularnonaukowej dostępnej w naszej i innych bibliotekach
          .

Niemałe znaczenie ma tez dbałość o zabezpieczenie - w miarę możliwości
          - potrzeb literackich innych użytkowników Biblioteki: bliskich naszych uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły.

Szczególnym zadaniem jest zapewnienie czytelnikom niezbędnej ciszy i spokoju, które umożliwiają spotkanie z literaturą.