• Aktualności biblioteki szkolnej

• O aktualnych wydarzeniach w bibliotece można przeczytać również na naszym facebook'u:

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2023/2024

25 stycznia odbyło się pasowanie na czytelników w klasach pierwszych.

Uroczystości towarzyszyło przedstawienie przygotowane przez uczniów z klas 2c, 3b i 3c.

Pod koniec wydarzenia pierwszoklasiści złożyli obietnice, że będą kochać i szanować książki, jak i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. #bibliotekaszkolna #pasowanienaczytelnika

• NOWOŚCI W BIBLIOTECE!!!

Do biblioteki zawitały nowości wydawnicze! Zapraszamy! #bibliotekaszkolna

• DZIEŃ KSIĘGARZA

13 grudnia obchodzimy w Polsce Dzień Księgarza!

Dziękujemy, że jesteście i w tym dniu życzymy wszystkiego dobrego! #dzieńksięgarza

• MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Plakat, który został nagrodzony w konkursie promującym czytelnictwo w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 🥰🥳#bibliotekaszkolna.

• KSIĄŻFLIX

Zapraszam do składania propozycji tytułów Waszych ulubionych książek na gazetkę biblioteczną Książflix. Po więcej informacji zapraszam do biblioteki szkolnej #książflix #polecajki #bibliotekaszkolna 😇🥰.

• WYZWANIE CZYTELNICZE 2023/2024

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Wyzwania Czytelniczego! Karty do wyzwania można odebrać w bibliotece szkolnej lub w świetlicy #bibliotekaszkolna #czytam #czytamwszkole 🥳🥳🥰.

• WOLNE LEKTURY :)

Poniżej podajemy strony internetowe na których dostępne są niektóre lektury.

Wszystkie lektury można czytać on-line i legalnie drukować. Niektóre książki mają również wersję audio. Dostęp do stron jest bezpłatny.

• Pasowanie na czytelnika 2023

22 lutego odbyło się pasowanie na czytelników najmłodszych uczniów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy 4C.

Najważniejszym momentem całej uroczystości było jednak złożenie obietnicy przez pierwszoklasistów, że obowiązki czytelnika będą traktować z wielką powagą i należycie szanować książki.

Wszystkim nowym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek :)

• Małopolski Konkurs Pięknego Czytania

Uczniowie z naszej szkoły co roku biorą udział w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, który odbył się 4 marca 2020 r.

W tym roku reprezentantami naszej szkoły byli:

w kategorii klas 1-2 Witold Madej z klasy 2d,

w kategorii klas 3-4 Jakub Moszner z klasy 3c,

w kategorii klas 7-8 Małgorzata Trybus.

Pomimo wielu przygotowań w tym roku nie udało się zdobyć tytułu mistrza, ale trzymamy za naszych uczniów kciuki w kolejnej edycji konkursu.

Bibliotekarki Szkolne

Anna Miller, Małgorzata Wcisło

Uczniowie klas pierwszych zostali czytelnikami szkolnej biblioteki.

Uroczyste pasowanie na czytelnika odbyło się 12 lutego 2020 r.

„Pierwszaki” zostały zapoznane z regulaminem biblioteki szkolnej i czytelni.

Podczas uroczystej lekcji bibliotecznej wysłuchały fragmentów wybranych książek, rozwiązywały zagadki związane z bohaterami znanych bajek, wspólnie zaśpiewały piosenkę Mietka Szcześniaka pt. „Mała książka – wielki człowiek”.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkową zakładkę.

• Od 20 września zachęcamy do korzystania ze zbiorów bibliotecznych w nowych godzinach pracy biblioteki. Zapraszamy także na wystawę nowych książek zakupionych do biblioteki szkolnej jak i darów otrzymanych od uczniów oraz rodziców.

• V Wielka Liga Czytelników 2019/2020

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników.

Konkurs składa się z trzech etapów:

Etap pierwszy: szkolno-biblioteczny

• Uczniowie zdobywają 10 sprawności czytelniczych rozwiązując w domu testy z pytaniami do treści książek wybranych z konkursowej listy lektur.

Etap drugi: test kwalifikacyjny.

• Etap odbywa się w szkole bez udziału rodziców i bez tekstu konkursowej lektury.
        • Dla klas 1-4 „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)” Justyny Bednarek, a dla klas 5-8 „Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek” Hanny Ożogowskiej.

Z drugiego etapu wyłonimy dwie drużyny reprezentujące naszą szkołę.

Etap trzeci: (powiatowy) test drużynowy

• Najlepsze drużyny z powiatów piszą test z pytaniami do treści książki wyznaczonej przez organizatora.

Życzymy powodzenia w konkursie i trzymamy kciuki za wygraną!

• GRA WARTA...KSIĄŻKI

Poniżej przedstawiamy niektóre z prac konkursowych "Gra warta...książki". Gratulujemy jeszcze raz zwycięzcom, których gry były niesamowicie kreatywne i dopracowane w każdym najmniejszym szczególe :)