• Szkolny Konkurs Ortograficzny w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego :-)

          • Zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie Ortograficznym!

            Szkoła Podstawowa nr 93 im. Lucjana Rydla w Krakowie ma zaszczyt zaprosić uczniów klas 4-8 do udziału w Szkolnym Konkursie Ortograficznym, organizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o zasadach ortografii i interpunkcji języka polskiego.

            Konkurs będzie rozgrywany na dwóch etapach:

            1. Eliminacje klasowe do 8 marca, przeprowadzane przez polonistów w ramach lekcji języka polskiego.
            2. Finał 13 marca, przeprowadzony przez organizatora konkursu w dokładnym terminie i miejscu, które zostaną wskazane w odrębnym komunikacie.

            W etapie klasowym uczestniczą wszyscy uczniowie. Do finału dostaną się po dwie osoby z każdej klasy z najlepszymi wynikami. Uczestnicy rywalizacji powinni znać zasady ortograficzne i interpunkcyjne wynikające z podstawy programowej (eliminacje) i zasady bardziej szczegółowe wynikające ze słowników ortograficznych (wielki finał).

            Nagrody w konkursie zostaną ufundowane ze środków Rady Rodziców. Laureaci zostaną wyłonieni na każdym poziomie (klasy 4, 5, 6, 7 i 8).

            Zachęcamy wszystkich do udziału i solidnego przygotowania się! To doskonała okazja do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności ortograficznych. Powodzenia!

            Regulamin: konkurs_ortograficzny_SP93_w_Krakowie.pdf

          • Podsumowanie projektu bibliotecznego

          • 8 lutego w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie projektu promującego czytelnictwo. Uczniowie z klas 4-7 zaprezentowali koszulki, na których zaprojektowali ilustracje do swoich ulubionych książek.

          • Szkolenie AED

          • 7 stycznia pracownicy oraz Grono Pedagogiczne uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole "Małopolska", za pośrednictwem którego nasza szkoła z inicjatywy rodziców naszych uczniów wzbogacona została o automatyczny defibrylator zewnętrzny.

            Szkolenie przeprowadzili panowie Michał Brandys i Paweł Wołowiec z KOGA MED  - Szkoły Pierwszej Pomocy.

            Przypominamy, że defibrylator gotowy do użycia znajduje się w naszej szkole przy wejściu do stołówki.

          • Zakończenie tournée jasełkowego: 14.01. - Sygneczów; 28.01. - Kraków

          • Zakończyliśmy w tym roku szkolnym prezentować przed różnorodną publicznością przygotowany przez nas spektakl bożonarodzeniowy pt. "Jasełka na Dworcu Kolejowym".

            14.01. mieliśmy ogromną przyjemność gościć w Sygneczowie, gdzie w świetlicy zgromadzili się tamtejsi  mieszkańcy. Gospodarzem tego wydarzenia był ks. Tomasz Bajer - nasz dotychczasowy katecheta, a Panie z Koła Gospodyń ugościły naszych uczniów przepysznie przystrojonymi kanapeczkami i wybornymi ciastami. Dziękujemy!

            28.01. odbył się ostatni występ naszych artystów w Krakowie w parafii św. Wojciecha, w której także nie zabrakło widowni. We współpracy z parafią nasza szkoła bierze udział w różnych inicjatywach. Tym razem występ naszych uczniów połączony został z kolędowaniem wspólnot działających przy parafii. 

            Zapraszamy do obejrzenia galerii!:-)

            Autor zdjęć: p. Marek Łażewski

             

            Ponawiam podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w projekt.

            Dziękuję przede wszystkim aktorom: Aleksandrze Duszy (kl.8a), Kindze Gyurkovich (kl.8c), Dominice Kani (kl.8b), Mateuszowi Kurtyczowi (kl.5a), Teresie Leleń (kl.6d), Franciszkowi Mierzwie (kl.8b), Jakubowi Mosznerowi (kl.7c), Emilii Romaniec (kl.8b), Patrykowi Stabryła-Tatko (kl.8c), Mateuszowi Starowiczowi (kl.5a), Sylwi Stasiak (kl.7a), Janowi Szumniakowi (kl.5a), Szymonowi Witkowi (kl.5a) i Antoniemu Żółtakowi (kl.5a), p. Tomaszowi Żółtakowi oraz p. Jarosławowi Witkowi, którzy wcielili się w swoje role i dali z siebie wszystko. (Jesteście THE BEST!)

            Dziękuję rodzicom aktorów, którzy dbali, żeby uczniowie zawsze byli na czas.

            Dziękuję p. Monice Krzemińskiej, która przygotowała plakaty zapowiadające spektakl.

            Dziękuję p. Markowi Łażewskiemu i jego synowi Karolowi (naszemu absolwentowi), którzy przez cały okres trwania tournée zapewnnili, montowali, obsługiwali nagłośnienie i wraz z Adamem Gruszczyńskim  (kl.8b) robili zdjęcia.

            Dziękuję naszej absolwentce - Magdalenie Jaśkowiec za wykonanie banerów dworca głównego i peronu oraz pomysł na "stajenkę".

            Dziękuję p. Ewie Jawień za pomoc w montażu dekoracji oraz przygotowanie ekipy wokalno - instrumentalnej (Laura Zaniewska-Sroka - kl.4b; Kl.4c: Aleksandra Drobiszewska, Michał Górski, Antoni Kowalczyk, Helena Kuśmierczyk, Aleksandra Moszner, Aleksandra Pawlica, Zofia Tomczyk, Emilia Walaś, Karolina Wilczak, którym także sredecznie dziękuję).

            Dziękuję wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób włączyły się do tego wydarzenia i okazały swoje wsparcie.

            Tekst: Izabela Karaś

          • Mali ogrodnicy w klasie 2c :-)

          • 22 stycznia w klasie 2c odbyły się warsztaty „Mali Ogrodnicy”. Uczniowie mieli możliwość wejścia w świat otaczającej nas natury i wykonali swój autorski las w słoiku.

          • Klasa 3b na warsztatach archeologicznych

          • W styczniu klasa 3B wzięła udział w kolejnych warsztatach organizowanych przez Muzeum Archeologiczne. Tym razem uczniowie poszerzyli wiedzę na temat zwierząt żyjących na terenie Małopolski w odległej przeszłości, a także wykonali z gliny figurki wybranych ssaków.