• Wiosenny Rajd Edukacyjny

• Z okazji nadejścia wiosny Samorząd Uczniowski postanowił sprawdzić się w organizacji szkolnej gry terenowej i zmotywować społeczność szkoły do tego, by wyjść z zajęciami szkolnymi "na pole". Z tej okazji dnia 18 kwietnia został zorganizowany Wiosenny Rajd Integracyjny.

W tym dniu klasy 4-8 pod opieką wychowawców i nauczycieli przyszły zgodnie z mapą wyznaczoną trasę po Bronowicach i sąsiednich dzielnicach. Po drodze klasy wykonywały zadania związane z przedmiotami szkolnymi, które sprawdzały nie tylko wiedzę i umiejętności uczniów, ale także ich zdolność do pracy zespołowej i zaangażowanie. W ramach Wiosennego Rajdu Integracyjnego klasy zorganizowały także ekologiczne pikniki.

Poza dobrą zabawą i integracją zespołów klasowych rajd miał na celu wyłonienie zwycięskich klas. Po burzliwych naradach przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego udało rozstrzygnąć się wyniki dodatkowej rywalizacji. We wszystkich przygotowanych zadaniach i konkurencjach najwięcej punktów zdobyły klasy 8b i 6a!  Dlatego to właśnie te klasy wygrały główną nagrodę (wyjście do kina).

Równocześnie pragniemy wyrazić swój podziw dla wszystkich klas, które wzięły udział w rajdzie, bo ocenianie zadań kreatywnych było naprawdę niełatwym zadaniem.

W formie ciekawostek podajemy informację o tym, które klasy zdobyły najwięcej punktów w poszczególnych konkurencjach:

- JĘZYK POLSKI (wierszyk na temat klasy) 6c i 8b

- PLASTYKA (kredowy rysunek kojarzący się ze szkołą): 5a i 8d

- MASKOTKA KLASY: 6a, 6b, 4b, 7a, 7c

- HERB LUB EMBLEMAT KLASY: 5a i 8b

Równocześnie informujemy, że wszystkie konkurencje udało zaliczyć się następującym klasom: 4a, 4b, 5c, 5d, 6a, 6c, 7a, 8b i 8d. Zgodnie z zapowiedzią mogą one zatem wspólnie z wychowawcą wybrać dla siebie tzw. "Dzień Wytchnienia" (bez sprawdzianu, a także ryzyka kartkówki i odpowiedzi ustnej).

PROJEKT ZOSTAŁ ZREALIZOWANY W RAMACH PROGRAMU WSPARCIA SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH SU-w-ak.

Tekst: Kamil Gołdowski

• Wielka Parada Smoków

• Klasa 3a wraz z Wychowawczynią szykuje smoka na Wielką Paradę Smoków na 4 czerwca 2023r. Przedstawiamy kilka zdjęć z prac nad tym fantastycznym stworem.

Joanna Wilkońska