• Gra terenowa "Śladami Niepodlgłości"

• 8 listopada 2019 r. uczniowie klas 4-8 naszej Szkoły tradycyjnie, już jak co roku, wzięli udział w grze terenowej "Śladami Niepodległości". Hasłem zabawy było: "Śladami Niepodległości - 110 rocznica powstania Wielkiego Krakowa" Uczestnicy gry, uczniowie z osiemdziesięciu krakowskich podstawówek mieli do rozwiązania kilkanaście zadań. Uczestnicy zabawy zdobyli nową wiedzę oraz utrwalili już tę nabytą, a przede wszystkim uczcili w szczególny sposób kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. Ponadto poznali miejsca, ludzi i wydarzenia związane z ideą powstania Wielkiego Krakowa. Organizatorem gry był Zespół Szkół im. Juliusza Słowackiego , a klasa 6d wraz z Wychowawcą była zaangażowana w jej przeprowadzenie.Cała zabawa zakończyła się podsumowaniem zdobytej wiedzy oraz pyszną -jak zawsze-grochówką:):)

• Ślubowanie pierwszoklasistów.

• 18 października 2019r. bardzo ważna data w życiu uczniów pierwszej klasy naszej szkoły. Otóż to w tym dniu zostali oni oficjalnie przyjęci do naszej społeczności szkolnej poprzez złożenie uroczystego ślubowania. Oto krótka fotorelacja.

• Od Przedszkolaka do Olimpijczyka

• Korzystając z pięknej i słonecznej pogody zaprosiliśmy do wspólnej zabawy dzieci z Przedszkoli Samorządowych nr 77 i 13. Sportowej rywalizacji towarzyszyła wspaniała atmosfera i dużo śmiechu. Na pamiątkę imprezy wszystkie dzieci otrzymały piękne medale, a przedszkola okazałe puchary. Mamy nadzieję, że tak wspaniałych gości będziemy mogli zapraszać co roku.

• Wyniki SP 93 z egzaminu ósmoklasisty wg OKE

• Wyniki egzaminów w oświacie prezentuje się w procentach oraz w staninach. Pierwszy stanin to najniższa ocena, dziewiąty stanin to najwyższa.

Egzamin z języka polskiego: 73% czyli 7 stanin, (średnia województwa 67%, kraju 63%)

Egzamin z matematyki: 70% czyli 9 stanin, (średnia województwa 50%, kraju 45%)

Egzamin z języka angielskiego: 84%, czyli 9 stanin, (średnia województwa 69%, kraju 59%)

Egzamin z języka rosyjskiego: 99%. (brak danych)

Serdecznie gratulujemy naszym ubiegłorocznym absolwentom tak wysokich wyników!

• Wiosna w SP 93

• Z okazji PIERWSZEGO DNIA WIOSNY zadaniem uczniów naszej szkoły było, bez względu na pogodę, ubrać się w kolory kojarzące się z tą porą roku i założyć fantazyjne nakrycia głowy. Jak zwykle dopisali uczniowie klas młodszych, którzy z uśmiechem na ustach prezentowali swoje ubiory.Ale klasy starsze też się przygotowały,a niektórzy włożyli wiele wysiłku by dziś wyglądać inaczej niż zwykle.
            Tak więc:WITAJ WIOSNO:):):):)

• Wielka Liga Czytelników

• Dnia 28 lutego w naszej szkole odbył się etap powiatowy Wielkiej Ligi Czytelników.
            Brało w nim udział 14 szkół z miasta Krakowa oraz Powiatu Krakowskiego.
            Gościliśmy łącznie 63 uczniów wraz z Koordynatorami szkolno-bibliotecznymi oraz rodzicami. Zadaniem uczniów było drużynowe rozwiązanie testu dla kl. 1-4 z książki pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” J. Bednarek oraz kl. 5-8 z książki pt. „Pan Samochodzik i niesamowity dwór” Z. Nienacki. Wyniki naszych drużyn poznamy wkrótce.
            Koordynator powiatowy Agnieszka Przykowska

• Karnawałowa dyskoteka

• ,,Jedzą, piją, balony latają,

Tańce, hulanka, swawola;

Ledwie holu nie rozwalą,

Cha, cha! chi, chi! hejże! hola!’’

Tak zapewne opisałby zabawę podczas naszej karnawałowej dyskoteki wieszcz Mickiewicz (wierzymy, że chętnie sam wziąłby w niej udział). Po tygodniu wypełnionym nauką i szkolnymi obowiązkami 1 marca uczniowie klas 4-8 oddali się beztroskiej zabawie. Gdy z głośników rozbrzmiały takie hity jak Macarena czy Crazy Frog, nawet nauczyciele (wcześniej nieśmiało przytupujący nogami w pobliżu drzwi) wkroczyli tanecznym krokiem na parkiet!

Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za zorganizowanie imprezy.

• Finał konkursu literackiego

• 1 lutego Maja Rybicka i Zosia Leleń z klasy 4b wzięły udział w uroczystym finale konkursu literackiego ,,Kraków – Stare Miasto – wieści z podwórek, ulic i zaułków’’, który odbył się w Staromiejskim Centrum Kultury.  Dziewczynki zostały nagrodzone w kategorii wiekowej 9-11 lat. Maja zajęła pierwsze miejsce za pracę pt. ,,Pamiętnik Nawojki’’, natomiast Zosia otrzymała wyróżnienie za wywiad z włóczkiem – członkiem orszaku Lajkonika (jako ciekawostkę dodamy, że tym włóczkiem jest tata Zosi – pan Grzegorz Leleń).

Gratulujemy!

Zdjęcia: Grzegorz Leleń

• Koncert kolęd

• Dnia 21 grudnia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali piękne kolędy, aby wzmóc w swoich kolegach i koleżankach tę niepowtarzalną świąteczną atmoferę. Dokonali tego pod batutą naszej nauczycielki muzyki Ewy Jawień.

Po raz kolejny widać, jak nasza szkoła jest rozśpiewana.

WESOŁYCH ŚWIĄT!!

• Kncert charytatywny za nami!

• Dzięki niesamowitemu zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli udało się przygotować wspaniałą imprezę, dzięki której możemy pomóc dzieciakom z krakowskiego hospicjum.Tak więc były występy, były słodkości no i oczywiście loteria.
            A wylicytować można było wiele fajnych rzeczy: przelot szybowcem, najnowszą płytę Krzysztofa Pendereckiego z autografem, piłkę z autografem Adama Nawałki, bilet na gokarty i wiele, wiele innych. Licytujący szczodrze otwierali portfele i nawet nie o te losy chodziło zapewne, ale o to, żeby POMAGAĆ:):) Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie koncertu serdecznie dziękujemy🥰🥰