Przez ostatni czas w naszej szkole odbywały się wydarzenia związane z Miesiącem Zdrowia Psychicznego, który był organizowany przez Samorząd Uczniowski SP93. W ramach tej inicjatywy w ostatnich tygodniach w naszej szkole zorganizowano szereg rozmaitych wydarzeń, których celem była szeroko rozumiana edukacja na rzecz troski o zdrowie psychiczne.
W ciągu minionego miesiąca członkowie SU zorganizowali:
KONKURS PLASTYCZNY O TEMATYCE ZDROWIA PSYCHICZNEGO
Prace plastyczne były oceniane w 3 kategoriach wiekowych i tematycznych:
- Klasy 1-3: „Szacunek do siebie i innych”
- Klasy 4-6: „Empatia - co to dla nas oznacza?”
- Klasy 7-8: „Nie bój się szukać pomocy - wizyta u psychologa lub psychiatry to nie powód do wstydu".
Z przyjemnością informujemy, że przedstawiciele SU po naradzie z p. psycholog wyłonili laureatów konkursu na plakat na temat zdrowia psychicznego.
Osoby wyróżnione w konkursie plakatowym:
– Małgorzata Gajewska (1c),
– Krzysztof Fulara (2b),
– Jeremi Stępień (2c),
– Dominika Latos (5a),
– Kacper Pawlik (5b),
– Nina Pasternak (5d),
– Blanka Zielińska (6c),
– Aleksandra Mikrut (7b),
– Sara Kimpel, Aleksandra Buła (7c),
– Martyna Gronostaj, Karolina Kojder (8c).
Osoby wyróżnione w przyszłym tygodniu otrzymają nagrody. Równocześnie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Konkursowe prace można oglądać na wystawie znajdującej się na ścianie w holu szkoły.
WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE PROWADZONE PRZEZ UCZNIÓW W KL. 1-3W ramach tej inicjatywy przedstawicielki starszych klas przeprowadziły serię warsztatów o emocjach w kl. 1-3. Była to okazja nie tylko do porozmawiania o ważnych tematach, ale też do integracji młodszych roczników ze starszymi.Dzieci poprzez pracę z kolorowankami, na których były postacie z bajki o emocjach, odpowiadały na pytania dotyczące emocji, m. in. w jakich sytuacjach czujemy daną emocję i w jaki sposób można ją wyrażać. Następnie, podczas gry „Co za emocje”, uczniowie zgadywali jaką emocję przedstawia dana osoba. Po zakończeniu gry uczniowie wykonywali tzw. „żabki emocji” z kubeczków i kartek. Za pomocą tych właśnie prac mogą codziennie wybierać, jaką emocję czują i podzielić się tym z resztą osób.
TYDZIEŃ SPORTÓW NIETYPOWYCH W KL. 4-8Przedstawiciele SU znaleźli także czas na warsztaty w klasach starszych, gdzie przeprowadzano rywalizację w ramach sportów nietypowych. Uczniowie mieli okazję wykazać się m. in. w takich dyscyplinach jak: odgadywanie masy owoców i warzyw, składanie kostki Rubika, spacer kelnera czy rozpoznawanie smaków. Była to świetna zabawa, a także okazja do integracji zespołów klasowych.
DZIEŃ ŻYWEJ PRZYTULANKI I PLUSZOWEGO MISIAZ tej okazji członkowie społeczności szkolnej przebrali się za żywe przytulanki bądź też przyszli do szkoły wraz z przytulankami! Podczas długich przerw odbyły się krótkie dyskoteki wraz z przemarszem po szkolnych korytarzach barwnego misiowego korowodu.Wszystko po to, by nieco "udomowić" przestrzeń szkoły. Pluszowy miś to symbol bezpieczeństwa i domowego ciepła. Jako SU chcielibyśmy, żeby każdy w naszej szkole czuł się dobrze i bezpiecznie. ❤
ARTYSTYCZNE ŁAWKI ÓSMOKLASISTÓWW ramach godzin wychowawczych i zajęć kształtujących kreatywność Ósmoklasiści naradzali się ws. pomysłów na odmalowanie ławek na szkolnym patio według autorskich, klasowych projektów. Ze względu na zimową aurę prace związane z malowaniem zostały przesunięte na miesiące wiosenne, aczkolwiek z uzyskanych środków zostały zakupione farby, pędzle i inne akcesoria, które zostaną wykorzystane, gdy tylko nadejdą cieplejsze dni.
Projekt "Miesiąc Zdrowia Psychicznego" był finansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków w ramach Programu Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak („Samorząd Uczniowski w Akcji”), którego operatorem jest Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie.