• Podsumowanie eliminacji klasowych konkursu ortograficznego

• Klasowe eliminacje konkursu ortograficznego za nami! Najwięcej trudności uczestnikom sprawiły takie słowa jak m. in. “błahy”, “prażanka”, “uwarzyć” (o gotowaniu) czy “cukinii”. Finałowa rywalizacja została zaplanowana na najbliższą środę, a w ramach niej – szkolne dyktando. Chcąc zbudować napięcie przed wielkim finałem, uchylamy rąbka tajemnicy na temat tekstu dyktanda. Poniżej stworzona przez sztuczną inteligencję ilustracja do konkursowego opowiadania, którego bohaterami są Lucek i chochoł Mszczuj.

Jak doszło do ich fantastycznego spotkania i jaki był jego przebieg? Odpowiedzi na te pytania konkursowicze poznają już w najbliższą środę!

• Urodziny Lucjana Rydla

• Nasza szkoły została zaproszona do współtworzenia uroczystości z okazji urodzin Lucjana Rydla. Organizatorem wydarzenia będzie Rydlówka / Muzeum Krakowa. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów SP93 do zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich. Finał wydarzenia będzie miał miejsce w Rydlówce, podczas oficjalnych uroczystości.

Chętne osoby proszone są o przygotowanie występu opierającego się na prezentacji twórczości Lucjana Rydla ( recytacja, recytacja połączona z akompaniamentem ).

Zgłoszenia proszę kierować do Pani Moniki Kozłowskiej. Termin zgłoszeń : 27.03.2024.

• Działalność świetlicy szkolnej - zima 2024

• Przedstawiamy działalność świetlicy szkolnej w sezonie zimowym 2024.

Prace zostały wykonane przez uczniów klas I-IV w różnych technikach plastycznych pod kierunkiem wychowawców świetlicy.

Fot.E.Kołbik-Kowalczyk