• Wieczorne czytanie "Dziadów cz. II" w SP93

• Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie? Lektury szkolne są czasem dla uczniów nie lada wyzwaniem, dlatego trzeba szukać różnych sposób na efektywną pracę uczniów z literaturą.

Rok temu zwieńczeniem Miesiąca Mitologii Słowian (projekt SUWAK ) miała być wieczornica z czytaniem "Dziadów" Adama Mickiewicza. Niestety, plany uczniów pokrzyżowała pandemia i nauczanie zdalne. Jednak, co się odwlecze, to nie uciecze... Pod opieką p. Kamila Gołdowskiego uczniowie klas siódmych końcem listopada przygotowali wieczór czytania dramatu naszego wieszcza. Była to interesująca forma omawiania lektury, w którym na pierwszym planie był kontakt z żywym tekstem.

• Zbiórka dla bezdomnych psów i kotów. Inicjatywa Roksany i Weroniki 🐕🐈

• Zapraszamy na zbiórkę darów organizowaną w naszej szkole z inicjatywy Roksany (uczennicy klasy 8a) oraz jej siostry Weroniki (uczennicy klasy 5b). Zbiórka dotyczy psów i kotów będących pod opieką Stowarzyszenia Dog Rescue - Przygarnij Psiaka. Bezdomne zwierzaki proszą o suchą i mokrą karmę, żwirek oraz o ręczniki Frotte, często przydatne chorym zwierzętom. Stwórzmy łańcuch dobrych serc dla bezdomnych zwierząt zgodnie z ideą Dog Rescue – Kochaj, Szanuj, Pomagaj.

• "Cybertriki" Filmy edukacyjne

• Dzień Ofiar Przestępstw to polskie święto obchodzone 22 lutego na mocy ustawy Sejmu RP z dnia 12 lutego 2003 roku celem monitorowania sytuacji ofiar przestępstw oraz działań na rzecz poprawy ich położenia. W ramach tego dnia chcemy Państwu Przekazać stworzone przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w ramach Programu poprawy bezpieczeństwa dla miasta Krakowa na lata 2022 – 2024 pn. „Bezpieczny Kraków” serię filmów edukacyjnych CyberTriki. Są to materiały skierowane do dzieci, młodzieży oraz seniorów, które
            w przystępny sposób objaśniają jakie zagrożenia czekają na nas w sieci i jak się przed nimi skutecznie bronić.  To kompendium wiedzy dla każdego, kto porusza się w cyberświecie i chce być w nim bezpieczny. Okazuje się, że zastosowanie prostych, nieskomplikowanych  zabiegów to nic trudnego.