• 🏆Michał Mróz finalistą XVI Olimpiady Informatycznej Juniorów 💻

• Z przyjemnością informujemy, że Michał Mróz, uczeń klasy 8D, został finalistą XVI Olimpiady Informatycznej Juniorów! Znalazł się w gronie 111 finalistów tego konkursu.

Olimpiada była podzielona na trzy stopnie. Zmagania rozpoczęły się 7 października 2021 roku i trwały do 14 maja 2022 roku, kiedy to odbył się trzeci etap. W niedzielę 22.05.2022 r. w budynku Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie odbyła się ceremonia zakończenia XVI Olimpiady Informatycznej Juniorów.

Warto również dodać, że Michał, jako finalista Olimpiady, otrzymuje z informatyki celującą roczną ocenę klasyfikacyjną oraz zostanie przyjęty do wybranej przez siebie publicznej szkoły ponadpodstawowej, niezależnie od innych kryteriów kwalifikacyjnych.

Michałowi serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

• Ekologia na wesoło w SP 93

• Od kwietnia Samorząd Uczniowski wraz z całą społecznością szkoły organizował projekt „Ekologia na wesoło”. Akcja nie mogłaby odbyć się bez wsparcia finansowego ze strony Gminy Miejskiej Kraków w ramach Programu Wsparcia Samorządów Uczniowskich SUWAK („Samorząd Uczniowski w Akcji”), którego operatorem jest Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie. Celem projektu „Ekologia na wesoło” była popularyzacja wiedzy z zakresu ekologii, a także włączenie się w różne działania na rzecz środowiska i społeczności lokalnej. Na projekt składało się kilka mniejszych wydarzeń, takich jak: warsztaty o tematyce ekologicznej w klasach 1-3, zbiórka zakrętek i baterii, porządkowanie terenu dookoła szkoły przez wolontariuszy, a także konkursy indywidualne i klasowe dla klas w różnych grupach wiekowych.

Dziś z okazji zakończenia projektu odbyły się dwie uroczyste gale podsumowując

Konkurs na wierszyk o tematyce ekologicznej (klasy 4-8):

Miejsce 1: Maja Mroczkowska - 7a

Miejsce 2: Patryk Stabryła-Tatko - 6c

Miejsce 3: Alicja Sulima - 5c

Wyróżnienia: Arkadiusz Shcheredin (7d), Dominik Kowalik (4d)

Laureaci konkursu indywidualnego na plakat ekologiczny (klasy 1-3):

1 miejsce: Zuzanna Wojnarowicz - 2b

Antoni Kowalczyk - 2c

2miejsce:Phan Tuan Anh Tu - 1c

Maksymilian Knapik– 1d

Wyróżnienia: Franciszek Muniek (3c), Oliwia Dej (3c), Wiktoria Witkowska (1c), Klara Mart (2c), Amelia Gajda (1c), Gabriela Stępalska (1c)

Zwycięzcy klasowego konkursu na plakaty ekologiczne:

Miejsce 1: 3c

Miejsce 2: 2b

Miejsce 3: 2a

Nagroda za przygotowanie klasowego opowiadania z ilustracjami: 3b

Kamil Gołdowski

Szkoła Podstawowa nr 93 w Krakowie

• Festyn majowy KS Bronowianka

• Zapraszamy dzieci z rodzicami na Siatkarski Festyn Rodzinny w ramach Sportowego Festynu Majowego KS Bronowianka

Termin: sobota 21 maja 2022 godz. 10.00-12.00

Miejsce: Hala KS Bronowianka ul. Zarzecze 124a

Program:

9.45-10.00 - rejestracja uczestników

10.00 - turnieje siatkarskie:

1. Dziecko 10-15 lat plus rodzic (dwójki rodzinne)

2. Dzieci 10-15 lat (dwójki i single)

Wstępnie można się zapisać w mailu: asbronowianka@gmail.com

Lub na miejscu przed turniejem.

• NIEBIESKIE WARSZATATY

• Skończył się kwiecień- miesiąc świadomości autyzmu. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się „Niebieskie Warsztaty”. Podczas ich trwania uczniowie klas młodszych mogli nie tylko dowiedzieć się czegoś więcej o funkcjonowaniu osób ze spektrum autyzmu, ale także poprzez rozmaite zabawy poczuć i doświadczyć, że można w różny sposób odbierać otaczający nas świat.